child, colors, nepal

PROČ JSEM SE ROZHODLA PSÁT BLOG?

Chci vám ukazovat, jak se dá logopedie dělat hravě. Pomohu vám s převzetím zodpovědnosti do vlastních rukou a budu vaším průvodcem na cestě za vysněným cílem.

Každé ráno stojím před rozhodnutím, jaký si ten pracovní den udělám. Jestli bude pohodový nebo jestli si tam hodím nějaký stresík. To víte, že se rozhodnu vždy pro variantu jedna. V mé logopedické praxi to pak znamená, že každé setkání s klientem protkám nějakou hrou nebo zábavnou aktivitou. Samozřejmě jsou chvíle, kdy se mi to nepodaří a prostě opakujeme slovíčka nebo básničky, ale děti mi to odpustí, protože ví, že to tak není pokaždé. 

window, woman, morning

Ukázka z praxe

Anička miluje žlutou žíněnku, kterou mám v kanceláři na zemi. Chodí na ni skákat. Využila jsem jejího zájmu, vzala básničkovou knihu a šla skákat za ní. Po každém řádku řečeném v klidu jsme ho vyskákaly a nasmály se u toho. Díky vyplaveným endorfinům.

check list, to do list, done

Co z toho budete mít?

Toto je jeden z mnoha příkladů, které s vámi na blogu chci sdílet, abyste nacházeli způsoby, jak si domácí logopedii zpestřit. Ať najdete inspiraci, jak využít materiály od své paní logopedky třeba i jinak. Chci podporovat nutnost disciplíny, pravidelnosti a přesnosti cvičení. Zároveň chci pomáhat vytíženým rodičům s organizací domácí logopedie. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *